داستان حجاب

حضرت على (علیه السّلام) مى فرماید:

با جمعى از اصحاب در محضر رسول خدا (علیه السّلام) نشسته بودیم ، پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) به ما رو کرد و فرمود:

به من خبر دهید که براى زن چه چیز خوب است و خیر و سعادت او در چیست ؟

همه ما از پاسخ به این سؤال ، در مانده شدیم ، تا اینکه متفرّق گشتیم ، و به خانه آمدم و به حضرت زهرا (علیهاالسلام ) گفتم : پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلّم) چنین سؤالى از ما نموده و ما از پاسخ به این سؤال درماندیم .

حضرت فاطمه (علیهاالسلام) فرمود: من پاسخ این سؤال را مى دانم .

بهترین دستور براى زنان آن است که نه آنها مردان نامحرم را بنگرند و نه مردان نامحرم آنها را ببینند.

به محضر مقدس رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) بازگشتم و عرض کردم : سؤالى که فرمودید: که چه چیز براى زنان بهتر است ، براى آن بهترین چیز آن است که نه مردان نامحرم آنها را بنگرند و نه آنها مردان نامحرم را ببینند.

پیغمبر اسلام (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: تو وقتى که نزد من بودى ، پاسخ به این سؤال را نتوانستى بدهى ، چه کسى این پاسخ را به تو آموخت ؟

عرض کردم : حضرت فاطمه (علیهاالسلام ) به من آموخت .

پیغمبر (صلّی الله علیه و آله و سلّم) خوشحال شد و فرمود اِنَّ فاطِمَةَ بَضْعَةٌ مِنّى فاطمه (علیهاالسلام ) پاره تن من است. (1)

 پی نوشت:

1-  بحارالانوار، 43/54 / حجاب بیانگر شخصیت زن، ص 117

/ 2 نظر / 12 بازدید
میرمعنایی

باسلام وخداقوت خدمت همکاران خوب پرورشی وتبریک هفته معلم به شما وبلاگ خوبی دارید سری هم به وبلاگ مابزنید واز نظرات ارزشمندتان ما را بهره مند سازید

میرمعنایی

باسلام از مطالب خوبتان بهره مند شدیم وبا افتخار شما را در جمع همسنگران لینک نمودیم از بعضی از مطالب شما نیز با اسم گروه پرورشی در کاشان بهره مند شدیم وچون هدف شما در واقع نشر فرهنگ مسائل دینی می باشد از مطالب ارزشمندتان در مورد نماز استفاده نمودیم . موفق وسربلند باشید - میرمعنایی